Sídlo Galadriel

Zelená ruže 4

28. srpna 2009 v 18:56 | galadriel |  Zelená růže
         Hodila bych to jsem už ráno. Plánovala jsem to dopsat včera večer, ale se sestrou nás zasáhla 
nová vášeň v podobě wrestlingu. Psaní téhle povídky si vážně užívám, nespíš proto tu tak
rychle přibyla další kapča. Chtěla bych jí věnovat vám všem, kteří jste mi na tomle
bločgu zanechali komentík. Zároveň vám za ně poděkovat, neboť si každého nesmírně
cením. :-) Vaše Galadriel


4.kapitola

Harry poklidně snídal ve společnosti svých přátel. Vedli živou diskuzi o maškarním plese konajícím se tento víkend. Tudíž zítra. Myšlenek na klidně strávené dva dny se musel vzdát. Jeho neúčast nepřipadala v úvahu jak jeho přátelům, tak nejspíš všem volným děvčatům z jeho i jiných kolejí. Dokonce si všiml i pár zmijozelských slečen, které k němu vrhaly žhavé pohledy. Svět se asi musel zbláznit. Při cestě sem mu pár puberťaček podstrčilo nějaké psaníčka všemožných odstínů červené barvy. Hermiona mu je okamžitě vzala a vyhodila do nejbližšího odpadkového koše. Popravdě, byl jí za to vděčný. Rozhodně nechtěl čelit palbě dopisových polibků, které byly určitě součástí oněch podstrčených rudých papírků.

Zrovna, když se téma rozhovoru, za Hermionina sarkastického povzdechnutí, změnilo na Famfrpál, upozornil jej Ron na přilétající sovy.

Harry okamžitě v shluku přilétajícího ptactva poznal malou bílou sovičku. Až, když k nim přilétla blíže, jsi všiml, že má nožičky zatížené nějakým předmětem. Sovička s lehkostí pírka přistála před ním na stole a s galantností sobě vlastní k němu natáhla nožku s ruličkou pergamenu svázanou onou známou sněhově bílou stužkou.

"Ale Harry, vždyť to je škraboška," řekla uchváceně Hermiona prohlížející si předmět, který mu přinesla sovička.

Opravdu, byla to plesová škraboška. Už na pohled bylo znát, že je dělaná z kvalitních jemných látek. Rudě červená na ní jasně převládala. Okraje byly zakončeny černou barvou. Kolem očí i na různých zákoutích masky byly vytvořeny různé spirálky. V pravidelných intervalech na různých místech byly naaranžovány malé, červené, lesknoucí se kamínky. Pouhé oko by si jich nevšimlo, nebýt světla, které se od nich tu a tam odráželo.

"Proč taky nemůžeme mít jenom škrabošky," obořil se Ron na Hermionu po té, co se mu do ruky konečně dostala ona škraboška.

"Máme přece nádherné kostýmy," odvětila uražená Hermiona a na talířek si položila další přichystané pečivo.

"Romeo a Julie. Ani nevím, kdo ti dva šašci byli. Asi toho Shakespeara zabiju. Máš vůbec představu, jak ty naškrobené punčocháče škrábou.," vzdychl si smutně.

"Ty taky naděláš. Co ti píše, Harry.?" zeptala se Hermiona, když si všimla lísku v Harryho ruce.

Počkám tě tam, kde všichni jako já za maskami své tváře budou krýt.
Zítřejší noc patří nám, stačí masku nasadit.
Já tak najdu si tě mezi všemi.
Noc bude patřit nám. Věř mi.

Zelená růže

"Myslím, že je jasné, kdo bude Harryho partner," usmál se Ron.

Nemohl tomu uvěřit. On se s ním setká. Se Zelenou růží. On se s ním chce opravdu sejít. Pohledem projel celý zmijozelský stůl. Možná, že tady právě teď někde sedí. A zítra večer se právě tady setkají.

Znovu se podíval na ty kouzelné řádky slov. Srdce mu začalo být rychleji. Kašlal na holčičí pohledy plné dychtivosti, kašlal na všechny předsudky. Zítra se setká s mužem, po kterém tak toužil, kterého tak toužil spatřit.

"Harry, nechci ti kazit náladu," řekla Hermiona, když vycházeli z Velké síně, "ale máš tady vůbec nějaké společenské oblečení. Doufám, že tam nechceš jít v riflích?!"

No jo. V čem vlastně půjde? Podíval se na rudou škrabošku. Na tváři se mu vykouzlil úsměv, když si vzpomněl na zítřejší noc. Vytahané věci, kterých měl plnou skříň, se určitě nebudou hodit k rudé škrabošce.

"Prasinky, potřebuji jít do Prasinek," dodal nekompromisně.

"Na ples už je zadaný," křikla Hermiona na dívku, která si to s úsměvem pendlovala k Harrymu.

"A tomuhle mám dělat Romea," pošeptal Ron Harrymu dívající se na svou partnerku.

"Neboj, Harry. Nenecháme tě v tom. Uděláme z tebe královnu plesu," zasmála se a poplácala kamaráda po rameni.

Ani Zelená růže neskrýval nadšení ze zítřejšího večera. Sledoval Harryho, jak s nadšením čte jeho psaní. Jeho nádherný úsměv, když spatřil sovu, s kterou mu posílal dopisy. Srdce mu poskočilo štěstím nad tím pohledem.

S přivřenýma očima sledoval jeho odchod z Velké síně. Dočká se. Už zítra, konečně.

Nakupování. Nejspíš ho zařadí mezi své nejneoblíbenější činnosti. A co teprve nakupování s Hermionou. Celý zbytek pátečního dne s ní prochodil všemožné obchody a obchůdky s oblečením. Na konec vždycky skončil s plnou náručí hadrů ve zkušební kabince. V každém se té malé kritičce musel ukázat. Otočit se dvakrát kolem své osy, aby se potom mohl podívat na její krčící se nos a zakroutění hlavou, což znamenalo, že oblečený model je naprosto nepřijatelný. S povzdechnutím zalezl vždy nazpět a oblékl si další z nachystaného šactva.

Ve čtvrtém konečně našli, co hledali. Nebo-li našla, co hledala. Vybrali černé sáčko, které dokonale ladilo s jeho havraními vlasy. Obepínalo jeho vypracovaný hrudník, vypadalo jako by bylo šito přímo na něj. Kalhoty stejné barvy. Pod sakem, u kterého se rozhodli, že zůstane volně rozepnuté, spíše Hermiona a stylista, který se na ně vrhl okamžitě, kdy je uviděl vstoupit do obchodu, Harry jen přikyvoval a občas zamumlal něco jako "hmm to by šlo", se schovávala jemná košilka o pár odstínů světlejší než barva saka. Takže všechny barvy oku nádherně přecházely a ladily.

Když už si myslel, že je konečně všemu konec, oba dva aktéři se na něj usmáli, jako na naprostého idiota a začali řešit něco jako doplňky. Harry si rezignovaně sedl s myšlenkou, že s Hermionou už nikdy nic podobného neabsolvuje, alespoň dobrovolně ne.

Nakonec mu přinesli kravatu stejné barvy, jako škraboška od Zelené růže. S ní sladili i pásek a něco, co se tvářilo jako boty. Byly kostičkované, černo-červené. Připadalo mu to tak trochu jako papuče, ale nahlas to raději neříkal. Ten kluk, jeho nynější stylista, kterého by jinak považoval za docela sympatického člověka, ale teď rozhodně patřil mezi lidi, kterým od něj hrozila avada, mu vysvětlil, že je to velice módní a k tomu úžasnému kompletu se to nádherně hodí. Ohodnotil to ještě slovy jako šmrncovní, trochu rebelské a "in", načež Harry raději zašel do nejbližší kabinky, aby jsi tu jejich parádu mohl vyzkoušet.

I když si to všechno oblékal s nechutí, i on musel na konci uznat, že vybrali dobře. Všechno do sebe krásně zapadalo a dokonale vystihovalo jeho samotného. Nevypadal ani příliš usedle, ani příliš rebelsky. Ale při tom se to na akci jako školní ples dokonale hodilo. Bylo v tom cítit trochu punku, čemuž se nebránil, možná trochu té živočišnosti. Škraboška do toho všeho krásně zapadala a komplet závěrně podtrhla.

Harry za hlasitého potlesku svých dvou tyranů vyšel z kabinky. Do Bradavic se vrátil s plnými taškami oblečení.

Ron na něj upřel plně chápající pohled. Harrymu bylo jasné, že něco podobného musel absolvovat i on. Po návratu si ještě musel odbít pár pozvání na ples.

Večer všichni tři, jako obvykle usedli do křesílek před krbem. Harry se zadumal do svého vlastního světa plný představ o zítřejším večeru. Chvíli pozoroval Hermionu, která ležela schoulená v Ronově náručí. Bylo zvláštní, že na veřejnosti se ti dva pořád navzájem dobírali, ale jakmile se ocitli někde na soukromějším místě, chovali se k sobě láskyplně a s největší úctou. Harryho pohled na dvojici uklidňoval.

Ráno, hned po snídani, k nevelkému Harryho i Ronova nadšení, pro ně měla Hermiona překvapení v podobě kosmetického salónku.

Oba dva chlapci se za Hermionou šourali, jak nejpomaleji dokázali. Když vstoupili do "jámy lvové", k jejich velkému údivu zjistili, že nebyli jediný z pánské části bradavického studentstva, které jejich partnerky donutily k návštěvě kosmetického salónku.

Harry se posadil do pro něj nachystaného křesla a vrhl na pracovnice pohled "mouchy sežerte si mě." Jeho tělo potíraly různými vonnými krémy a když přišla na řadu masáž, shledal tuhle proceduru víc než příjemnou.

Pleť měl teď nádherně vyčištěnou. Byla o dost jemnější a hladší a ačkoliv si ráno říkal, že tady už ho nikdy neuvidí, začínal si pohrávat s myšlenkou, že by se sem snad někdy mohl vrátit.

Ze salónku vystoupil jako nový člověk. Provoněný, uvolněný. Nevěděl přesně, co mu udělali z vlasy, ale jeho rozcuch teď vypadal přirozeně jako styl rockera.

I Ron vyšel ze dveří celý vysmatý, ale ihned jak si všiml Harryho nechápajícího, usmívajícího se obličeje, úsměv mu opadl a ihned nasadil masku tvrďáka.

Večer, když si znovu v zrcadle prohlížel svůj vzhled, již přichystán k maškarnímu plesu, nezbývalo mu nic jiného, než Hermioně za vše poděkovat.

S Ronem oba vypadali kouzelně. Na sobě měli sladěné historické kostými.

S přáteli po boku vyšel do Velké síně. Projelo jím vzrušení a nadšení. Celý se začal chvět. Pootevřel mírně rty. Rozhlížel se po roztodivných kostýmech a párech. V zadu dokonce zahlédl Giny v objetí s Deanem.

Velká síň připomínala tu původní jen vzdáleně. Na místo učitelského stolu byl vytvořen taneční sál. Na zdech byly zavěšeny závěsy v různých barvách. Po určitých místech byly rozestavěny stolky s jídlem a pitím.

Harry se oddělil od přátel, rozhodnut se poohlédnout po svém partnerovi. Zasáhl ho malý záchvěv paniky a strachu, když mu došlo, že ani neví, jak vypadá.

Propletl se mezi hloučkem dívek, který ho obklopil. Hudba v sále mu bubnovala do uší. Opřel se o jeden ze stolků zády k parketu.

Co když už se s ním setkat nechce? Co když o něj ztratil zájem?

Ucítitl dotek něčí ruky na svém rameni. Vytřeštil oči. Jeho břichem prolétlo hejno motýlků s nabroušenými křídly, když si všiml dlaně před sebou, která svírala Zelenou růži. Nasával známou vůni, kterou cítil z oné růže zabalné v černé, sametové krabičce. Voněl stejně. Znal tu vůni.

Harrymu se podlomily kolena, když ucítil jeho dech u svého ucha.

"Psal jsem, že jsi tě najdu. Moc ti to sluší Harry."
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 AidrienAssagir AidrienAssagir | Web | 28. srpna 2009 v 20:03 | Reagovat

ÁÁÁÁ!!! KDO JE TO? KDO JE TO!!!!!!!!

2 Bloody Rose Bloody Rose | 28. srpna 2009 v 20:28 | Reagovat

aaaach... takto to seknúúť... a potom to mám ísť dnes aj spať? xD super kapitola.. ale mám také tušenie, že ďalšia bude ešte lepšia!

3 Kiki Kiki | 28. srpna 2009 v 20:46 | Reagovat

to snad nevydržím...aspoň popis by se hodil...nebo hlas...nebo COKOLIV...
mám podezřejní na Draca i když raději bych aby to byl Snape...toho mám mnohem raději...

jinak - nechci kritizovat, ale jen pomoci, pár chybiček jsem našla:
3. odstavec - nemá to být shluku? jako hlouček?
"Máme přece nádherné kostýmy - tady má být tvrdé,
Na konec vždycky skončil s plnou náručí hader ve zkušební kabince - má tam být asi hadrů...prostě to tam nesedí...
Na sobě měli sladěné historické kostými. - tady u kostýmů má být rovněž tvrdé Y

jinak nádherný...už aby byla co nevidět další kapča... :D sice si nemyslím že se dozvíme kdo to je ale nápovědy tam být musí...

4 Exa Exa | 28. srpna 2009 v 21:00 | Reagovat

Kdo to je?:D Jestli je to Draco, tak mě trefí, já chci Severuse :D:D

5 Saskya Saskya | E-mail | 28. srpna 2009 v 21:06 | Reagovat

veľmi peknééé.... to je tyrania!!!!

6 enedaka enedaka | 28. srpna 2009 v 21:27 | Reagovat

Výborná kapitola, každým dílem je to lepší a lepší, příští díl bude velmi zajímavý jsem na něj velice zvědavá :)

7 galadriel galadriel | 28. srpna 2009 v 21:30 | Reagovat

Jsem ráda, že se líbí. Do další kapitoly se pustím, co nevidět, i když s nastávajícím školním obdobým nevím, jak budu stihat :-)

Kiki: děkuji za upozornění a za všímavost :-)

8 Kiki Kiki | 28. srpna 2009 v 21:44 | Reagovat

tu další musíš stihnout ještě před začátkem školního roku :D
jinak, všímavost, to je to nejmenší a samozřejmné když to čtu, občas jsem ale líná abych se vracela a hledala to, natož abych to potom vypisovala v komentech :D

9 Neli Neli | 28. srpna 2009 v 21:46 | Reagovat

No jo, tahat chlapa po krámech je vždycky hrůza. Taky chci Severuse!! Jestli to nakonec bude Goyle, tak sebou švihnu!! =D

10 galadriel galadriel | 28. srpna 2009 v 21:58 | Reagovat

A teď vidím, že mám hrubku i v komentu. Sakra, já vím. Vždycky jsem líná po sobě všechno zkontrolovat, takže oprava, tohle fakt opravit musím: obdobím

11 tess tess | Web | 28. srpna 2009 v 22:21 | Reagovat

to se dělá!!! takhle to utnout? no tak. jenom doufám, že sem tu další kapitolu hodíš co nejdřiv? protože jinak mi asi šibne.
krásnaá kapitola. moc se mi líbily ta části s hermionou. je to docela mrcha co?

12 sion sion | Web | 28. srpna 2009 v 22:35 | Reagovat

Snape to nebude:)si myslim teda:) Verejne vztah ucitel a zak - eee
Bude to Drakouš:D Dalšííííííííííííííííííííííííííííííííííí:D

13 Bella Pattinson Bella Pattinson | E-mail | Web | 28. srpna 2009 v 22:54 | Reagovat

Strašně si přeju aby to byl Draco, ale asi ne, protože... kdo by Draca nepoznal i se škraboškou? Kolik kluků v Bradavicích má takové krásné blonďaté vlasy? *už se zase rozplývá* Takže se obávám, že to bude někdo jiný, ale ani Severuse si nemyslím. Nevím nevím, já asi do nové kapitoly prasknu zvědavostí, takhle to ukončit... to se dělá? :D

14 Amidala Amidala | 28. srpna 2009 v 22:57 | Reagovat

nádych, výdych... okey.. :D:D:D

chcem ďalšiu kapitolku.. to proste nie je možné takto v najlepšom to ukončiť. :D:D:D

ale vydarená kapitola.. hold, som si normalne predstavila tie nákupy a následne aj skrášľovací salón.. xi, mi to pripomenulo, ked jeden môj kamarát šiel prvý krát na kozmetiku...loool... klepal sa jak pred popravou.. a teraz sa toho nevie vzdať.. :D

15 Kiki Kiki | 28. srpna 2009 v 23:15 | Reagovat

ne, Draco neeeeeee.... Sevík Sevík Sevík!  *skanduje s vlajkou se znakem kotlíku na nejbližší věži...*

16 Fannona Fannona | 28. srpna 2009 v 23:15 | Reagovat

No to si děláš prdel, ne?!!!
Čtu, čtu a najednou, v tom nejnapínavějším,... NIC!Chceš mi přivodit infarkt???!!!Takhle to useknout! Ty seš teda ale..., víš :)
Ale jinak dobrý:) Kromě těch hrubek, které zatím vzhledem k ději neřeším, mě dostal popis Harryho trička "O několik odstínů světlejší černá" Hahaha, to jsem ještě nikde nepobrala:)))))

17 darken darken | Web | 29. srpna 2009 v 5:59 | Reagovat

Části Harryho nakupování a seance v kosmetickém salonku mě opravdu pobavily. Z Harryho se nám ještě stane takový malý metrosexuál. :-)
"Neboj Harry. Nenecháme tě v tom. Uděláme z tebe královnu plesu." - tato Hermionina věta mě dostala. (Ačkoliv jsem si všimla, že přímé řeči, po nichž následuje uvozovací věta, ukončuješ tečkou, správně se to ukončuje čárkou. A vzhledem k tomu, že chybek máš v povídkách víc, bych Ti doporučila vzít si nějakého příjemného beta readera, myslím si, že by Ti to pomohlo, alespoň ze začátku. Nač kazit pěknou povídku zbytečnými chybami?)

18 Blesk Blesk | 29. srpna 2009 v 10:14 | Reagovat

<"A tomuhle mám dělat Romea."> Dokonalá hláška, jen co je pravda. Teď jsem jen strašně natěšená na to, kdo to bude! I když mám tušení, že vím, i že se to hned příště nedozvíme :-( Ale to nevadí, jen tak dááááál :)

19 AidrienAssagir AidrienAssagir | Web | 29. srpna 2009 v 13:44 | Reagovat

Další! Další! Další! *skanduje netrpělivě*

20 Nade Nade | 29. srpna 2009 v 13:59 | Reagovat

Ježíši, mně klepne. Kdo je to? Jsem úplně mimo! Rychle další!!!!! prosim

21 momonika momonika | 30. srpna 2009 v 12:20 | Reagovat

áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááách,myslím,že umrem kým budem čakať na ďalšiu kapitolu :D:D úžasná poviedka *in love* rýýýchlo ďalšiu kapitoluuuuu!!! :D

22 Hajmi 50 Hajmi 50 | Web | 30. srpna 2009 v 14:12 | Reagovat

Ta potvoro, takhle to urvat. Já umřu napětím. No tohle určitě musí být DM.
Jinak už ničemu nerozumím. Ježkovy očička- rychle další kapitolu , nebo mě máš na svědomí.
Ku podivu v tvém podání RW a slečna vševědka nepůsobí tak nesnesitelně.

23 Domiie Domiie | 30. srpna 2009 v 20:10 | Reagovat

mno teeda to je naadherny...ses na tohle vaazne sikovna..marusaku ses machr..a ted supky dupky at uz je tady pokracovani..ci vedet jak to dopadne je to faakt mooc pekny az se nezdaas..:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama